Можливості для біженців з України залишитися в Німеччині
Як українським біженцям легалізуватися у Німеччині після війни? Всі можливості для українських біженців: від Blue Card до продовження статусу тимчасового захисту
Повномасштабна війна в Україні триває вже декілька років і тому велика кількість людей покидають терени власної країни, щоб отримати захист на території Бельгії. Хоча ця допомога має тимчасовий статус, дуже важливо її отримати. Використовуючи такі пільги, українці можуть поступово стати на ноги в Бельгії та створити для себе умови, за яких вони без проблем можуть залишитися в цій країні на постійній основі, якщо виникне таке бажання.
Українці частіше за все не знають про своє право отримати допомогу від цієї держави. Для цього потрібно оформити тимчасовий захист, виконавши кілька умов:
Потрібно детальніше розглянути певні аспекти перебування в Бельгії в якості біженця та яку допомогу можуть отримати українці.
В цій країні немає закону, який би вимагав у біженців з України візу. Достатньо мати при собі біометричні закордонні паспорти, проте варто знати про правило, що цей документ має бути чинним впродовж 180 днів з дати в’їзду. Альтернативним варіантом в’їзду до Бельгії є сухопутний кордон, на якому потрібно надати будь-який документ, що посвідчує особу. Якщо люди приїжджають з домашніми тваринами, то вони мають бути чиповані з довідкою про отримання всіх необхідних щеплень.
Щоб отримати статус тимчасового захисту в Бельгії, українці повинні звернутися до Реєстраційного центру, який знаходиться за адресою 40 Place Victor Horta, 1060 Bruxelles. Його двері відчинені в будні дні з 8:30 ранку до 4 години вечора.
Без офіційних документів, що посвідчують особу, неможливо оформити політичний притулок у Бельгії — паперовий паспорт-книжка, або ж біометричний паспорт. Додатково треба надати відбитки пальців та документи, що могли б підтвердити місце проживання в Україні на момент початку повномасштабного вторгнення. Це можуть бути:
В цій країні з розумінням ставляться до кожного біженця, тому якщо виникнуть якісь питання, то завжди можна звернутися за додатковою консультацію, щоб розв’язати проблеми, пов’язані з документами, потрібними під час оформлення соціальної виплати, або ж іншого типу допомоги.
Українці, які оформлюють тимчасовий захист в цій країні, отримують дозвіл на проживання в цій країні до березня 2026 року. Це термін є фіксованим і буде чинним до зазначеної дати. Якщо ж відбудуться якісь зміни, то про них повідомлять поштою, або ж СМС за вказаним під час реєстрації контактним номером телефону.
Українці, які отримали захист в Бельгії можуть розраховувати на один рік активної дії цього документу. Після того, як строк підходить до кінця, цей дозвіл можна продовжити двічі, обидва рази на 6 місяців. Загалом, за допомогою одного такого дозволу в Бельгії можна прожити близько 2 років.
Місце проживання в цій країні закріплене за муніципальною адміністрацією. Саме сюди люди повинні звернутися ще до закінчення терміну дії поточного дозволу. Це дозволить подовжити дозвіл. Серед документів, які потрібно мати при собі —
Для продовження захисту необхідно звернутися до муніципальної адміністрації за місцем проживання ще до закінчення терміну дії поточного дозволу. Потрібні документи: ваш паспорт, чинна картка А або додаток 15, фотографія на білому тлі.
Мігранти з України, які перебувають під тимчасовим захистом в цій країні, отримують одноразову виплату, а також щомісячні нарахування залежно від сімейного статусу. Передбачено також соціальну підтримку та різноманітні програми з інтеграції людини в суспільство. Варто розглянути кожен варіант виплат детальніше.
Українці, які отримали тимчасовий захист, мають право на одноразову виплату в розмірі 310 євро на особу після прибуття та щомісячну допомогу:
Діє певне обмеження суми, яку може отримати одна сім’я на місяць проживання в Бельгії — 1540 євро.
Отримання фінансової допомоги в Бельгії потребує звернення до найближчого центру соціального забезпечення OCMW/CPAS з паспортом та документами про оформлення захисту — карта А або Додаток 15.
Українці мають доступ до медичного страхування в Бельгії, безплатне вивчення мови, легального працевлаштування, та освіти для дітей у муніципальних закладах. Також є можливість отримати житло через Fedasil або знайти його самостійно через спеціалізовані вебсайти.
Перебувати вічно на території Бельгії біженці не зможуть. Рано чи пізно доведеться війна закінчиться й потрібно буде повертатися на батьківщину, або ж шукати можливість легалізації свого перебування в країні. Одним з них є оформлення дозволу на постійне проживання.
Біженці, які розуміють, що хочуть жити в Бельгії, а не просто перебувати під тимчасовим захистом, здатні ініціювати процес отримання дозволу на постійне проживання. Він включає в себе довгострокове проживання в Бельгії, вивчення мови та місцевої культури. Потребує повторної подачі документів й оформлення спеціальних довідок через реєстраційний центр в Брюсселі.
Тимчасовий захист має свої переваги:
Бельгія для українців пропонує в першу чергу можливість швидко інтегруватися в місцеве суспільство.